Technology

W półfinałowej rywalizacji baraży zawodnicy polscy będą rywalizować z rosyjską reprezentacją! Reprezentacja Polski już zna rywala w rywalizacji o zakwalifikowanie się do czempionatu światowego w Katarze!

28.11.2021, 10:46 0 komentarzy
W półfinałowej rywalizacji baraży zawodnicy polscy będą rywalizować z rosyjską reprezentacją! Reprezentacja Polski już zna rywala w rywalizacji o zakwalifikowanie się do czempionatu światowego w Katarze!

ostatnia prosta zmagań eliminacyjnych do czempionatu światowego w wykonaniu piłkarskiej polskiej reprezentacji była bardzo słaba i nie można temu zaprzeczyć. Piłkarze polscy co prawda zagwarantowali sobie udział w barażowej rywalizacji, jednakże z za dużą zuchwałością podeszli do pojedynku z drużyną narodową Węgier. Nie byliśmy uprzywilejowani przy rozlosowaniu spotkań barażowych, gdyż polegliśmy. Wylosowaliśmy względnie prostą barażową ścieżkę więc mieliśmy szczęście. Oponentem numer jeden polskich zawodników okazała się rosyjska narodowa kadra, która na ostatnich światowych mistrzostwach zdołała awansować do najlepszej ósemki. Dla piłkarzy trenera Stanisława Czerczesowa był to bez żadnych wątpliwości bardzo dobry wynik, jednak po tych mistrzostwach ich forma nie prezentowała się zbyt dobrze. I między innymi z tego powodu możemy mieć nadzieję na to, że zdołamy ugrać kwalifikację do finałowego starcia barażowego turnieju o miejsce na czempionacie światowym w Katarze.

Chwilę przed rozlosowaniem barażowych par na trenera polskiej piłkarskiej reprezentacji Sousę runęła duża fala krytyki za skład, który zadecydował wystawić w meczu z węgierską reprezentacją. Duże grono ekspertów dyskutowało nad kwestią tego, aby zatrudnić kompletnie nowego selekcjonera przed najważniejszymi spotkaniami. Mimo to portugalski trener zatrzymał stołek i należy podkreślić, że miał podczas losowania naprawdę sporo szczęścia. Takim sposobem zdołaliśmy uniknąć niesamowicie trudnej walki z włoską narodową kadrą, czyli urzędującymi obecnie czempionami Starego Kontynentu. Jeśli będziemy w stanie pokonać rosyjski narodowy zespół to w rozstrzygającym meczu będziemy się mierzyć na Narodowym w Warszawie ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy Czechami, a szwedzką drużyną. Starcie ze Szwecją byłoby perfekcyjną możliwością do rewanżu za porażkę rezultatem 2:3 w trakcie Euro 2020 i to nie podlega wątpliwości. Trzeba pamiętać o tym, że spotkanie z zespołem Rosji nie będzie dla polskich graczy łatwe. Drużyna narodowa Polski musi wdrapać się na najwyższy poziom własnych futbolowych umiejętności jeśli nadal chcemy myśleć o kwalifikacji na mundial.

Zostaw komentarz