Pol'and'Rock Festival 2018

01.09.2018, 15:23 0 komentarzy
Pol'and'Rock Festival 2018

Pierwszy raz największy i jeden z najbardziej znanych festiwali w naszym kraju, odbywał się jako Pol'and'Rock Festival. Niegdysiejszy „Przystanek Woodstock”, nazywający się tak od 1995 roku, zmienił ją ze względów prawnych. Tegoroczny "najpiękniejszy festiwal świata" odbywał się 24 raz. Już 15 raz Pol'and'Rock Festival organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą i co roku ściąga liczne rzesze fanów muzyki i magicznego klimatu tego wyjątkowego wydarzenia.

Historia Pol'and'Rock Festival jest długa, a festiwal przechodził wiele zmian i zwiększał swoją jakość z biegiem lat. Na jego szybki rozwój wpływało nie tylko coraz większe zainteresowanie sympatyków muzyki, ale co za tym idzie, rosnąca liczba jego sponsorów. Liczba dni festiwalu wydłużyła się z początkowych dwóch na trzy, zwiększyła się ilość koncertów gwiazd zagranicznych oraz liczba ludzi zainteresowanych festiwalem. Od dłuższego czasu liczba „woodstockowiczów” oscyluje między 300 a 750 tysięcy. Pol'and'Rock Festival jest całkowicie darmowy, ale pomimo tego, wszyscy mogą tam się czuć bezpiecznie, ze względu na pilnujące porządku służby, wspierane przez wolontariuszy nazywanych „Pokojowym Patrolem”.

Festiwal ten wiele razy startował w konkursach wyłaniających najlepsze europejskie i światowe festiwale. Organizacja odbywa się na światowym poziomie. Ale to nie jest wszystko, co jest doceniane przez jego uczestników. Ludzie, którzy co roku od wielu lat uczestniczą w Pol'and'Rock Festival przepełnioną wzajemną akceptacją i radością. Festiwal ten jest miejscem, które pozwala na bezgraniczną i bezpieczną zabawę przy pięknej muzyce. Dzięki Akademii Sztuk Przepięknych, która organizuje różne warsztaty i spotkania, festiwalowicze mogą odbyć rozmowy z ciekawymi osobami, poddać się medytacji czy pogłębić wiedzę z przeróżnych tematów.

Jedno jest pewne – festiwalowy klimat i cudowne momenty na "woodstockowym polu" są warte przeżycia. Istnieje wielka szansa, że jadąc tam po raz pierwszy, również zostaniesz fanem festiwalu i powrócisz na Pol'and'Rock w następnym roku!

Tagi:

Zostaw komentarz